Language
/ Kontakt /

ARMWRESTLING W KOSZALINIE >>>

ARMWRESTLING W KOSZALINIE # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

Organizatorzy XX Jubileuszowych Mistrzostw Polski w Armwrestlingu dbają skutecznie o promowanie tego sportu i samej imprezy. Materiał o klubie z Koszalina, o słynnej „szesnastce” ukazał się na portalu Prestiż Koszalin. ()

Tutaj podaję link do materiału, przeczytajcie całość i popatrzcie na zdjęcia. Dziewczyny wyszły na nich znakomicie, faceci też niczego sobie.

Artykuł jest spory, polecam przeczytać cały, a dla niecierpliwych podaję fragmenty.

Wylęgarnia w szkolnej siłowni

Jarosław Zwolak, trener Uczniowskiego Klubu Sportowego Szesnastka, podkreśla, że armwrestling to sport walki, a nie sport siłowy. Tak więc ktoś z dobrą techniką może pokonać na stole osobę obiektywnie od siebie dużo silniejszą.

Prowadząc zajęcia z młodymi zawodnikami, pan Jarosław uczy ich po kolei kilkudziesięciu technik. – Oczywiście trening siły również jest bardzo ważny – mówi trener. – Nasza szkoła, która była kiedyś Szkołą Podstawową nr 16, skąd wzięła się nazwa klubu, a później gimnazjum nr 6, by stać się obecnie VI Liceum Ogólnokształcącym, ma to szczęście, że dysponuje profesjonalną siłownią. Odbywają się w niej lekcje wychowania fizycznego i treningi armwrestlerów. Większość zawodników to nasi uczniowie, ale są również osoby z zewnątrz, w tym niepełnosprawne. Co warto podkreślić, ćwiczą w klubie nie tylko mężczyźni.

Spore sukcesy odnoszą dziewczęta, bo mamy w naszym gronie mistrzynie Polski, Europy i świata.

Sekcja Armwrestlingu w UKS 16 powstała w połowie 2003 roku. Od początku bazą dla klubu była siłownia w Gimnazjum nr 6 , a obecnie VI LO. Pierwszy duży sukces to drużynowe mistrzostwo Polski zdobyte w 2005 roku. Do tej pory zawodnicy Szesnastki zdobyli ten drużynowy tytuł siedmiokrotnie.

Klub wychował już ponad 100 indywidualnych mistrzów Polski w różnych kategoriach wiekowych i wagowych! Niewątpliwie największym talentem na początku startów była Izabela Chudycka, która w 2005 roku zdobyła na Mistrzostwach Europy w Sofii brązowy medal, a w 2006 w Manchesterze (Anglia) wywalczyła na Mistrzostwach Świata medal srebrny.

Obecnie klubowe „gwiazdy” to Weronika Soja, która w roku 2019 jako pierwsza Polka w kategorii juniorskiej zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy. W tym samym roku Weronika zdobyła złoty medal na MŚ, a jej klubowa koleżanka Emilia Filińska także wywalczyła złoto w innej kategorii wagowej.

Więcej pod tym linkiem.

Na zdjęciu: Damian Zaorski, Jarosław Zwolak, Jan Bętkowski – żartowałem, przecież ich znacie i nie trzeba podpisu.