Language
/ Kontakt /

TURBO BICEK W AKCJI! >>>

TURBO BICEK W AKCJI! # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

13 marca 2021, piątek, recepcja Zamku Gniew. Podjechaliśmy z Pawłem i Marcinem, wcześniej Ania. Idziemy do recepcji i oto zajeżdża z fasonem autobus z Niedźwiedzicami, Niedźwiedziami i Niedźwiadkami z Orawy. Na czele Kuba Janczy. Wysiadają i nie widać po nich zmęczenia siedmiogodzinną podróżą. Przejechali ponad 600 kilometrów. Potem, nieoficjalnie, zobaczyłem nagranie z autobusu. Słuchajcie! To jest ich klubowe nagranie, ale może poprosimy o jego szersze udostępnienie? Jak oni śpiewają! Jest w klubie kilka osób zajmujących się poważnie muzyką, to słychać, to czuć. ()

Co prawda Ania stwierdziła, że przywieźli też wiatr halny, bo – faktycznie – rozwiało się na Zamku tuż po przybyciu Niedźwiedzi!

Potem do akcji przystąpił BICEK. Dawał show, tańczył, dopingował i prezentował pompki na jednej ręce. Kto z Was wie – kim jest BICEK? Ja nie wiem. Ale bez niego – byłoby mniej wesoło na Zamku. Ktokolwiek wciela się w BICKA – szacunek!

Zaczęli punktować.

Drużynowo w generalce wyszło pierwsze miejsce z drastyczną przewagą (826 punktów) nad Tytanami (414) i Złotymi Turami (304). Drużynowo w seniorach drugie miejsce za Tytanami, przed Złotym Turem. W juniorach znów pierwsze, znów mocno przed Tytanami i Turami. Masters – drugie miejsce. Świadczy to ogólnie o tym, że klub stanowią młodzi, czyli Niedźwiadki i bardzo dorosłe i doświadczone Niedźwiedzie. Praca Kuby Janczego jest niesamowita! Już podczas Mistrzostw Polski 2019 mówiłem mu, że Ekipa z Orawy jest niesamowita, że „jeden za wszystkich i wszyscy za jednego”, że zdyscyplinowani i tacy... może to zabrzmi staroświecko – dobrze wychowani.

Trochę statystyki!

O ile dobrze policzyłem to – ręka prawa – 40 dekoracji medalami, kiedy na podium NIE MA Niedźwiedzi – 41 dekoracji, gdzie na podium jest jeden przedstawiciel, przedstawiciela klubu. Dziewięć dekoracji z udziałem dwóch reprezentantów. Jedna dekoracja, gdy całe podium zajmują Niedźwiedzie. Podobne proporcje na lewą, ogólnie sytuacja, kiedy Niedźwiedzie są na podium zdarza się częściej, niż sytuacja, kiedy ich nie ma.

Do tego Absolutny Rekordzista Jerzy Kwiatkowski, o którym już pisałem. Moc wykuwa się w Górach! Moc jest z nimi.

Jeszcze do statystyki – na tych właśnie zawodach padł ze strony Niedźwiedzi rekord – było ich łącznie czterdzieścioro jeden. Łącznie zdobyli 93 medale w tym 46 złotych; 24 srebrnych; 23 brązowe.

 

 

 

 

Oto lista osób, które punktowały:

Gabriela Diurczak - 2x złoto, 2x brąz

Maja Gogolak - 3x złoto, srebro

Natalia Czerwień - 2x brąz

Aleksandra Woźniak - złoto, srebro

Kamil Łaciak - złoto, brąz

Kamila Chlebek - brąz

Patryk Smutek - 2x złoto, srebro

Łukasz Diurczak - 2x złoto

Dominik Pilch - 2x złoto, 3x srebro, brąz

Paweł Giądła - srebro, 4x złoto

Janusz Kułach - srebro

Michał Kubacka - srebro, brąz

Szymon Bugajski - 2x złoto

Mateusz Gandera - złoto

Kamil Pilch - 2x złoto

Jakub Basisty - 2x złoto, 2x srebro

Sebastian Piekarczyk - 2x złoto

Maksymilian Kulawiak - 2x brąz

Maciej Jabłoński - 2x srebro

Kamil Wykręt - brąz, srebro

Dariusz Fudro - srebro

Piotr Morzyniec - złoto, brąz

Rafał Harkabuzik - brąz

Szymon Rusnak - 2x srebro

Piotr Kajstura - złoto, 2x srebro

Jerzy Kwiatkowski - 5x złoto, brąz

Paulina Zahora - 3x złoto, srebro

Agata Matonóg - 2x złoto, srebro, brąz

Sabina Harkabuzik - 2x złoto, 2x brąz

Oliwia Paś - 2x złoto, 2x srebro, 3x brąz

Natalia Spytkowska - 3x złoto, srebro

Jakub Janczy - brąz

Andrzej Łojas - 2x brąz

Maria Zborek - złoto

Pierwszy raz w kategorii OPEN kobiet na podium stanęła nasza zawodniczka. 17 letnia Oliwia Paś wywalczyła brązowy medal w tej prestiżowej kategorii!

Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom! Jesteśmy dumni!

Jeszcze podziękowania:

Ogromne podziękowania dla osób, które pomogły nam zrealizować nasz wyjazd!

W szczególności Pani Joannie Świętek za wsparcie oraz Panu Krzysztofowi Chmura za ubezpieczenie naszego wyjazdu!

archiwum >>>

Language