Language
/ Kontakt /

Finały z udziałem naszych drugi dzień >>>

Finały z udziałem naszych drugi dzień # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

Za nami już finały juniorów i masters. Obecnie (od 16-tej) trwają eliminacje niepełnosprawnych. Kolejno finały tych kategorii a potem seniorzy. Zanim rozpoczną się finały to warto wspomnieć epicką wręcz walkę w eliminacjach pomiędzy Maciejem Gralakiem a Dawidem Łapą. Na pewno będzie z tego film, to była wojna! Brawo dla obu zawodników! Maciej Gralak wygrał ale jak bardzo obaj cierpieli – oni tylko wiedzą. ()

Zaczynamy finały juniorów... Jak na razie czyli do zakończenia finałów juniorskich na tytuł „walki wieczoru” zasługuje walka Kacpra Sinicy z Szwedem za zimny spokój i opanowanie naszego zawodnika. Miło było patrzeć. Jest dopiero 12:00 więc czeka nas jeszcze wiele pięknych pojedynków.

 

Poniżej pisana na żywo relacja, więc coś mogłem pominąć, jak zwykle wyniki wieczorem pełne.

Dominik Sobos Patryk Smutek finał junior U-15. 60 kg Dominik złoto! Patryk srebro!

Michał Kubacka vs zawodnik z Ukrainy Dmytro Bordun junior U-15 65 kg. Finał – faul łokcia dla Dmytro, wznowienie – faul łokcia dla Polaka – będzie trudno. Podchodzą jeszcze raz, robiąc groźne miny. Czekamy... szkoda, niestety ale po krótkiej walce wygrał zawodnik z Ukrainy, na trzecim Franciszek Michalski.

Kolejny polski finał Szymon Bugajski vs Stanisław Goszkiewicz – wygrywa Bugajski.

Kacper Teterycz Polska vs Oscar Cronblas Szwecja, Kacper przegrywa.

Weronika Soja vs Natalia Spytkowska – polski finał znów i... najpierw rozerwanie... wznowienie w paskach, walka o pozycję, trwa to 60 sekund, mamy sędziowskie ustawienie – atakuje Natalia i wygrywa, na trzecim miejscu Klaudia Smolińska.

Patrycja Broca vs Emilia Filińska juniorki U-18 60 kg polski finał – wygrywa Emilia ale to nie koniec, bo potrzebny jest drugi finał. Panie wracają do stołu i – wygrywa Emilia. Trzecia jest Oliwia Cherniejewska.

Łukasz Kopyść vs Adam Johansson Szwecja U-18 70 kg, Najpierw rozerwanie... walka w paskach i... Polak nieco spóźnił start, walka w centrum i nasz zawodnik ma faul łokcia, wznowienie - - niestety drugi faul łokcia? Jednak nie! Po sprawdzeniu walka w pasach wznowiona i niestety nasz zawodnik przegrywa. Przed nami jeszcze re-mecz. Zaczynamy drugi finał. Rozerwanie i czeka nas walka w pasach. Polak zalicza faul łokcia. Pierwszy Szwed i na trzecim Damian Korgol.

U-18 65 kg Wiktoria Słomka vs Szwedka – niestety Wiktoria przegrywa i ma srebro.

Marcel Witkowski zdobywa brązowy medal w 75 kg U18. Na pierwszym miejscu Japończyk, na drugim Duńczyk.

Paweł Budych vs Vladyslav Sobol kat +80 kg, U-18 – od razu się rozerwali – po pięknej walce w pasach złoto zdobywa Paweł Budych! To jak na razie jest moim zdaniem „walka wieczoru” chodź na zegarze dopiero 11:20

Natalia Morawska na trzecim miejscu w 65 kg junior U-21, na pierwszymUkrainka, na drugim Szwecja.

70 kg U21 polskie podium i w kolejności - Patryk Bilański, Mateusz Dudek, Michał Barski.

Artur Krupa vs Christan wygrywa ze Szwedem a ba trzecim Gustaw Guściora

80 kg - U-21

Dawid Płaksa vs Adrian Biega – wygrywa Płaksa, drugi Adrian, trzeci Jacek Stecyk

Ryszard Dziubek vs Tomasz Sobczyński w 80 kg, U-21 – wygrywa Sobczyński a trzeci jest Paweł Szarlej.

90 kg U-21 Kacper Sinica vs Andreas Amren Szwecja – piękna bardzo pewna siebie walka Kacpra i on zdobywa złoto. Piękna walka, jak on na zimno przetrzymał Szweda – brawo!

Szymon Wrzaskowski ma brąz.

Godzina 16:50 początek finałów kategorii niepełnosprawnych. Relacja z tych, w których uczestniczyli zawodnicy naszej reprezentacji na bieżąco poniżej, a pełne wyniki wieczorem.

Polska Andrzej Brożek vs Mikołaj Jawoszek -walka siedząc. Junior disabled 50 kg – walka w paskach od razu i trwa to dwie minuty w centrum aż trudno uwierzyć... faul dla Mikołaja i wznowienie; płyną sekundy a żaden nie odpuszcza; w końcu jednak ktoś musi wygrać i jest nim Mikołaj Jawoszek. Brawa dla obu zawodników.

Disabled standing

55 kg - Zawodnik ze Słowacji Simon Chlpaty vs Dawid Łapa. Dawid na pewno wyczerpany walką z Maciejem ale... wygląda na nieco zmęczonego, ale... wygrał, wygrał bez problemu a do tego na trzecim mamy Dominika Zaorskiego.

65 kg – znów Dawid Łapa i zmierzy się z Maciejem Gralakiem, trzecie miejsce ma Patryk Weterle. Finał Maciej z dodatkowego podestu... nie dali się ustawić, będzie uchwyt sędziowski; dwadzieścia dziewięć sekund trwali w haku i czekali, kto pierwszy zmięknie, ale widać było przewagę Macieja i on po tych długich sekundach zwyciężył. Jeszcze raz wielkie brawa też za walkę w eliminajcach

Disabled standing +65 – Sonia Turzyniecka vs zawodniczka z Armenii. Sonia z podestu; uchwyt sędziowski bo nie dały się ustawić. Sonia łapie faul za poruszenie w ustawieniu sędziowskim i przegrywa. Zatem srbro dla Polski i brąz za sprawą Marii Juroszek.

Polski finał 80 kg – Karol Ludwik vs Radosław Kwietniewski; Radek spokojny, uśmiecha się do hostess i lekko wygrywa finał. Na trzecim miejscu zawodnik z Kanady.

95 kg finał Michał Łobocki vs Konrad Krawczuk – Michał wyrywa dość lekko. Na trzecim miejscu Amerykanin.

+ 95 kg - Dariusz Gabrynowicz vs Krzysztof Anklewicz – Krzysztof wygrywa przekonywająco i złoto dla Krzysztofa.

Odnotujemy też brąz dla Szymona Wrzaskowskiego +80 niedowidzących. Na pierwszym i drugim miejscu panowie z Gruzji.

Na tym kończę relację z finałowych pojedynków jakie przypadły w udziale naszym zawodnikom. Ponownie połączymy się dopiero wieczorem po seniorach.

Późnym wieczorem natomiast wszystkie wyniki.

archiwum >>>

Language