Language
/ Kontakt /

Alex pokona wszystkich! >>>

Alex pokona wszystkich! # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

Dokładnie cytat brzmi tak: „Jeśli zechce, może pokonać wszystkich na świecie!” O kim mowa? Mowa o naszym zawodniku Alexie Kurdecha. Tak przewiduje Tomasz Proc, który widział i sędziował wiele walk polskiego zawodnika. Poniżej jego rokowania o sportowej przyszłości Alexa. ()

Najpierw pokonał Szweda. Tobias Sporrong nie wziął się znikąd. Co prawda w zawodowych Vendettach nie miał doświadczenia, ale pokazał się na Złotym Turze. Przed walką nasz zawodnik, trener i sędzia Darek Groch – tak oto przewidywał:

„Widziałem co robił na ostatnim Pucharze Świata, a przypuszczam, że cały czas się mocno rozwija, niedawno startował jeszcze jako junior. Świetnie przygotowany fizycznie, ciężary jakimi ćwiczy trójbój robią wrażenie A do tego jest bardzo dynamiczny- czyli ma wszystkie cechy jakich brakuje w kategorii plus, gdzie bardzo mało jest tak szybkich i wszechstronnych zawodników. Ciekaw jestem walki z Alexem, który dostaje Ongarbaeva tylko o 40kg większego”.

Jak pamiętacie Alex wygrał zdecydowanie.

Niedawno w Moskwie pokonał do zera znamienitego włoskiego zawodnika Ermesa Gasparini. Bez cienia wahania, z dużym zapasem sił.

Po zakończeniu walki Alex wygłosił ze sceny komunikat, powiedział, że: „Widzicie teraz NOWEGO Alexa!”

Być może jesteśmy świadkami „narodzin Gwiazdy”.

Poprosiłem kilku znawców, aby podzielili się z wami opinią o przyszłości sportowej Alexa. To krótkie wypowiedzi, bo jeszcze w naszym armwrestlingu nie będziemy p***ć o walce, która trwała minutę, przez godzinę. Tak, jak to robią w piłce nożnej.

Zatem – telefon do Przyjaciela i oddaję mu głos!

Tomasz Proc

Alex pojawił się w armwrestlingu, jako potwornie silny, młody strongman, z warunkami fizycznymi mocno ponad przeciętną. Jak mawiają sportowcy „genetyk”. Nieumiejętność przegrywania, a może raczej ból goryczy, który mu towarzyszył po przegranej – bardzo odczuwał, i... Myślę że to zrobiło największą pracę w jego karierze. On robi wszystko, żeby sytuacja się nie powtórzyła. I w ten oto sposób wypracował technikę, wzmocnił siłę poprawił warunki fizyczne i - moim zdaniem - jeśli zechce, może pokonać wszystkich na świecie a na pewno wejść na stałe do panteonu gwiazd armwrestlingu No sprawa nie mniej istotna w obecnych czasach jest showmanem, a to kibice lubią...

 

Jeszcze tylko link to wywiadu z zawodnikiem z 2019 roku.

archiwum >>>

Language